KURSY

Przekazując wiedzę o prawie autorskim, główny nacisk kładziemy na praktyczne aspekty zastosowania tej dziedziny prawa. Celem naszego kursu jest jest przekazanie wiedzy w taki sposób, aby już bezpośrednio po zakończeniu kursu była ona użyteczna. Teoria jest istotna, ale co najmniej równie ważne jest umiejętne jej zastosowanie w konkretnych przypadkach. Posługujemy się przykładami, analizujemy umowy, chętnie udzielamy odpowiedzi na pytania. Wyjaśniamy w sposób przystępny i jasny. Nasi kursanci za każdym razem otrzymują krótki przewodnik po prawie autorskim z przykładami umów do zastosowania, w formie przygotowanej do edycji.

Pragniemy, aby kursanci otrzymali od nas wiedzę, która będzie przydatna do zastosowania od razu po zakończeniu kursu.

Nasze kursy skierowane są do twórców – zarówno profesjonalistów jak i amatorów – a także do podmiotów, które z twórczości innych korzystają.

Prowadząca Karolina M. Wojciechowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji w Warszawie w 2007 roku. Wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie w 2014 roku. Specjalizuje się  w prawie autorskim - od 9 lat  wykłada na ten temat w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Prowadzi Fundację im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot. Ma własne wydawnictwo - Blue Bird. Jest kuratorem archiwum fotograficznego jednego z najwybitniejszych polskich reporterów - Ryszarda Kapuścińskiego.

GDZIE odbywają się kursy?

Prowadzimy je w Klubokawiarni Pożyteczna przy ulicy Nowy Świat 58, w centrum Warszawy. Jesteśmy też jednak gotowi robić to na terenie całej Polski.

AKTUALNE terminy kursów
Prawo autorskie – wszystko o umowach prawnoautorskich
2018-06-23

Prawo autorskie – wszystko o umowach prawnoautorskich

Kurs dla twórców i z twórczości korzystających.